Понеділок, 25.01.2021, 19:08
Вітаю Вас Гість | RSS

Капустинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Block title
Block content
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 43
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Дитяча злочинність

Дитяча злочинність

Проблема злочинності серед дітей, на жаль, була і залишилася актуальною в нашому суспільстві та потребує негайного вирішення. Найголовнішою причиною, яка штовхає дітей на скоєння злочинів, є послаблення виховної функції в сім’ї, безконтрольність дітей і відсутність догляду за дітьми. Батьки недостатньо приділяють уваги своїй дитині і тому вона діє на власний розсуд, сама приймає рішення, не розуміючи що не незаконно, антиморально та шкідливо. Найбільшу криміногенну небезпеку становить формування у сучасних підлітків потреби в алкоголі, що спонукає їх до пошуків будь-яких шляхів отримання коштів для його купівлі, призводить до зняття соціального контролю, імпульсивної, неконтрольованої свідомістю поведінки. Сьогодні найбільш характерним видом злочинності серед неповнолітніх є крадіжки, які становлять більшу частину усіх учинених ними злочинів.

Дивлячись на те, як знецінюються людські цінності, знижується рівень життя населення, на байдужість людей і збільшилася кількість бездоглядних дітей. Позбавлені постійної батьківської уваги, вони опинилися перед небезпекою потрапити у сферу впливу кримінальних структур, стати на шлях бродяжництва, протиправних, злочинних вчинків. Що можна чекати від дітей, які виросли у підвалах, на горищах, у каналізаційних колодязях? Ким вони стануть, досягнувши повноліття?

Згідно з даними соціологічних досліджень, більшість засуджених неповнолітніх, мали залежність від алкоголю, тютюнопадіння. наркотичних речовин і сюди ж відноситься досвід випадкових статевих стосунків. До того ж, значна кількість неповнолітніх, які перебувають на обліку або відбувають покарання, набули першого досвіду вживання алкоголю у власній сім'ї, де пиячили батьки. Найчастіше неповнолітні прагнуть наслідувати своїм поводженням багато в чому ті особистості, що є для них авторитетними. Оскільки батьки найчастіше і є самі авторитетні люди для дитини, то вона свідомо чи підсвідомо перейматиме культуру їхнього спілкування, світосприймання, рівень моральності і законослухняності.

Загрозою для бездоглядності та безпритульності дітей є насильство з боку дорослих. Діти вимушені йти на вулицю й отримувати не позитивне виховання і догляд батьків, а „виховання вулиці”, яке призводить до тих самих асоціальних проявів щодо однолітків та дорослих. Жорстокість знищує позитивну свідомість неповнолітніх членів сучасного суспільства.

Вивчення кримінальних справ про тяжкі злочини, скоєні неповнолітніми, свідчать, що нерідко в сім’ї створюються несприятливі умови для виховання дітей. Недоліки сімейного виховання породжують відхилення у моральному розвитку підлітків, що у свою чергу, призводить до вчинення правопорушень та злочинних проявів з тяжкими наслідками. Вплив сім’ї на виховання дітей не можна замінити іншими заходами виховання. Тому дошкільні установи, школи та інші організації, які так чи інакше виконують функції по вихованню дітей, повинні тільки поповнювати сімейне виховання. Відсутність виховання дітей в сімї, дитсадку та школі призводить до бродяжництва та бездоглядності, які, в свою чергу, є умовами, що сприяють скоєнню неповнолітніми злочинів та інших правопорушень.

Отже, відсутність контролю з боку батьків, бездоглядність та безпритульність, байдуже ставлення батьків до своїх дітей створюють широке коло проблемних питань, що стосуються здоровя, розвитку дітей, засвоєння ними необхідних правил та норм, спричинюють небажані та небезпечні поведінкові прояви, і, як наслідок, - зростання дитячої злочинності.

Дитяча бездоглядність і безпритульність не можуть залишать байдужими жодного свідомого громадянина, оскільки у фізичній та моральній занедбаності дітей криється джерело небезпеки для майбутнього суспільства, його здоровя та моральності. Найголовніше – повернути дітям відчуття безпеки та відновити довіру до суспільства, створивши всі необхідні умови для виховання та розвитку, оточивши їх атмосферою особливої уваги і турботи в рідній сімї.

Скільки ж повинна пережити дитина, щоб вибрати вулицю своєю домівкою?! За лускою грубості, невихованості, зухвальства у переважній більшості бездоглядних і безпритульних дітей сховані вразлива душа, що сподівається на диво, віра у справедливість. Але вони - діти, і вони борються із усіх сил за право жити, навіть якщо для цього доводиться стати в опозицію до вимог, традицій і моральності соціуму. І якщо ми хочемо зрозуміти і допомогти, то принаймі повинні повірити в це.

Вхід на сайт
Пошук
Гаряча лінія
Календар
«  Січень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2021
uCoz